Przygotowując dziecko do przedszkola, warto zadbać o kilka podstawowych produktów higienicznych, które pomogą mu utrzymać czystość i zdrowie. Oto lista produktów higienicznych, które mogą się przydać dziecku w przedszkolu:

1. Chusteczki nawilżane – Są wygodne do szybkiego oczyszczania rąk, twarzy i innych powierzchni.
  2. Chusteczki higieniczne – Do wycierania nosa.
  3. Papier nawilżany – Ułatwi samodzielne korzystanie z toalety
  4. Mały ręcznik – Dla dziecka do używania po umyciu rąk.
  5. Mydło w płynie – Jeśli przedszkole nie zapewnia, można zaopatrzyć dziecko w małą buteleczkę.
  6. Krem ochronny z filtrem – Szczególnie w czasie letnich i słonecznych dni.
  7. Szczoteczka i pasta do zębów – Do użytku po posiłkach, jeśli przedszkole ma taki zwyczaj.
  8. Grzebień lub szczotka do włosów – Aby dziecko mogło poprawić fryzurę w ciągu dnia.
  9. Zapasowa odzież – Ubrania na zmianę w razie wypadków czy zabrudzeń, w tym bielizna.
  10. Worki na brudne ubrania – Małe woreczki plastikowe lub materiałowe na zabrudzone rzeczy.
  11. Krem z filtrem przeciwsłonecznym – Na słoneczne dni, jeśli przedszkole nie zapewnia ochrony przeciwsłonecznej.
  12. Środek do dezynfekcji rąk – Mała buteleczka do stosowania w razie potrzeby.

Warto również oznaczyć rzeczy dziecka jego imieniem, aby uniknąć pomyłek i zagubienia przedmiotów w przedszkolu.