Częstotliwość kąpieli zależy od kilku czynników, takich jak wiek, styl życia i typ skóry. Oto kilka ogólnych wskazówek:

1. Dorośli: Zaleca się kąpiel lub prysznic codziennie lub co drugi dzień, aby usunąć pot, brud i bakterie. Osoby o bardzo suchej skórze mogą myć się co drugi dzień, aby uniknąć nadmiernego wysuszania.
  2. Dzieci: Małe dzieci powinny być kąpane co 2-3 dni, chyba że są bardzo aktywne lub się pobrudzą. Codzienna kąpiel może być częścią wieczornego rytuału przed snem.
  3. Niemowlęta: Noworodki nie muszą być kąpane codziennie – 2-3 razy w tygodniu wystarczy, aby ich delikatna skóra nie była nadmiernie wysuszana.

Warto dostosować częstotliwość kąpieli do indywidualnych potrzeb, dbając o higienę i zdrowie skóry.